Nitonakrętki – rodzaje oraz zastosowanie

Lada moment musicie zdecydować się na pewne akcesoria z tej grupy? Dlaczego warto wybierać nitonakrętki? Na co konkretnie dobrze byłoby postawić – po przeanalizowaniu oferty? Gdzie w głównej mierze wykorzystywane są nitonakrętki w obecnych czasach?

Nitonakrętki – najważniejsze zalety

Czym charakteryzują się produkty tego konkretnego typu? Warto już na wstępie tego wpisu zaznaczyć, że nitonakrętki to rodzaj tulejki. Mają one gwintowaną wewnętrznie część, co jest doceniane przez wielu interesantów. Choćby ze względu na to, że można łączyć rozmaite cienkościenne elementy, w których nie da się po prostu zastosować nagwintowania otworu. Co jeszcze jest tutaj na pewno istotne? Ogólnie nitonakrętki składają się z trzech komponentów. To część gwintowana, jak już wiecie z dzisiejszego artykułu. Dodatkowo mamy również – kolokwialnie pisząc – składnik niegwintowany cienkościenny oraz kołnierz. Nie brakuje opinii, iż praca z nimi jest wyjątkowo szybka i prosta.

Jak można wyróżnić nitonakrętki? To inna bardzo duża zaleta. Szczególnie, że do wyboru są rozmaite akcesoria. Nitonakrętki wyodrębnia się choćby pod względem zastosowanego materiału. Mogą one powstawać na przykład przy użyciu stali nierdzewnej. Do tej grupy zaliczają się nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym zredukowanym. Fachowcy zastosowali tutaj dodatkowo ocynk galwaniczny, aby odporność na korozję była zdecydowanie większa. Jaki jest zakres? Warto dodać, że ta akcesoria powstają również że stali węglowej. W tym przypadku zakres wynosi M3 – M10. Natomiast dla stali nierdzewnej jest on równy M4 – M8. Elementy zrealizowane z tego komponentu są uważane jako bardzo wytrzymałe, nie brakuje im także solidności. Można również spotkać się z nitonakrętkami wykonanymi z aluminium. Do nabycia są też akcesoria kwasoodporne.

Nitonakrętki można wyróżnić również pod kątem zakończenia. Do wyboru są akcesoria zamknięte (szczelne) albo otwarte – tak zwane przelotowe. Inny podział dotyczy wyglądu kołnierza. Można bowiem decydować się na nitonakrętki z elementem cienkim, wpuszczanym, cylindrycznym, stożkowym, grubym, uniwersalnym. Ważnym aspektem jest tutaj rozmiar – jest on zdefiniowany dzięki skali M (największa uniwersalność występuje wtedy, kiedy nitonakrętki mają zakres od M3 do M12).

Nitonakrętki zakupisz na https://stalmut.pl/oferta/nity-nitonakretki/

Gdzie nitonakrętki są używane?

Innym walorem jest to, że akcesoria tego typu są bardzo wszechstronne. Mogą być bowiem stosowane na przykład w branży przemysłowej. Tak samo, jak w budowlanej. Nitonakrętki są stosowane do realizowania rozmaitych prac remontowych. Można również dzięki nim łączyć cienkie blachy itp.