Domy szkieletowe – dla kogo jest to rozwiązanie?

Domy szkieletowe zyskują w ostatnich latach na popularności. Technologia ta polega na wznoszeniu budynków na konstrukcji drewnianej, uzupełnionej o zaawansowane elementy wypełniające szkielet, czyli ściany, izolację, strop, dach, stolarkę okienną i drzwiową oraz inne, niezbędne części. Wzniesione w ten sposób domy są solidne i wytrzymałe, a sam proces budowlany przebiega szybciej i sprawniej niż w przypadku budowy tradycyjnej. Co jeszcze warto wiedzieć? Dla kogo polecane są domy szkieletowe? Sprawdź!

Domy szkieletowe – kiedy warto?

Domy szkieletowe powstają szybko, a znaczna część prac realizowana jest w kontrolowanych warunkach fabrycznych. Dzięki temu można oczekiwać, że powstałe w ten sposób konstrukcje domów są solidne i dopracowane w każdym, nawet najmniejszym detalu.

Inwestor uniezależnia się w dużej mierze od długofalowej pracy ekip budowlanych, zmiennych warunków atmosferycznych, fluktuacji cen materiałów budowlanych oraz wielu innych czynników. W efekcie oszczędza czas, ogranicza formalności i współpracuje z jedną, sprawdzoną ekipą – od etapu formalności (projekt i jego adaptacja, pozwolenie na budowę), przez produkcję elementów i montaż na placu budowy, po wykończenie do ustalonego standardu wykończenia

Więcej o zaletach domów szkieletowych przeczytasz na: https://wolfhaus.pl/czy-domy-szkieletowe-sprawdzaja-sie-w-naszym-klimacie/.

Komu polecany jest dom szkieletowy?

  • Osobom, którym zależy na szybkiej budowie

Czas to pieniądz. Jeśli np. wynajmujesz mieszkanie i nie chcesz płacić dłużej wysokich opłat, priorytetem może być szybka budowa domu. W porównaniu do tradycyjnych domów murowanych, domy szkieletowe cechuje krótki czas realizacji – zwykle taka budowa trwa zaledwie kilka miesięcy.

  • Inwestorom z ograniczonym budżetem

Fluktuacja cen materiałów budowlanych, rosnące koszty pracy, trudne do przewidzenia dodatkowe koszty – wszystko to powoduje, że budżet na budowę domu może dynamicznie wzrastać. Domy szkieletowe są atrakcyjną opcją dla osób dysponujących ograniczonym budżetem, którym dodatkowo zależy na przewidywalności kosztów całej inwestycji.

  • Osobom poszukującym ekologicznych rozwiązań

Drewno jest materiałem odnawialnym, jednym z najbardziej ekologicznych do budowy domów. Co więcej, starannie zaizolowane domy szkieletowe są energooszczędne, a to przekłada się na mniejsze zużycie energii i tym samym oszczędności podczas eksploatacji budynku.

  • Inwestorom, którym zależy na elastyczności projektowej

Technologia szkieletowa pozwala na dużą swobodę w projektowaniu. Dostępne są liczne projekty, które różnią się pod względem konstrukcji czy kubatury, ale istnieje też możliwość dopasowania projektu do potrzeb inwestora.